Co má společného uzavírací rituál a sex
 Odpověď na tuto otázku mě napadla ráno po milování, kdy jsem se jen plně odevzdala a uvolnila bez očekávání a cíle. Kdy vzniklo bezčasí, které nenarušilo ani zvonění budíku ke vstávání a povinnosti vypravit dítě do školy. Prostě někdy se to povede. 

Na milování je krásný ten přesah v podobě oxitocinové bubliny, v které se pak můžete pohybovat a všechno je tak nějak krásnější a veselejší. Jako když k sobě přivinete miminko a máte za sebou prospanou noc, obejmete milého člověka, povídáte si s nejlepší kamarádkou, někdo vám řekne něco hezkého o vás nebo třeba strávíte víkend s vědomými ženami, kde máte čas a prostor jít do hloubky. A tady se to potkává. Ještě ve mně doznívají pocity víkendového semináře na poporodní uzavírací rituál. Jestli nevíte co to je, dozvíte se to po kliknutí na odkaz. 

A jaká je tedy odpověď?

U obého jste vy a ten druhý/á. U obého můžete udělat maximum, ale záleží co přináší, jak zareaguje druhá strana. Bude vám důvěřovat? Pustí to? Je tam správná chemie?

Pokud ano, dojde ke katarzi. A troufám si říci i splynutí, na pár momentů či hodin. 

Tímto vás všechny zdravím ze své bubliny, která se časem rozplyne. Ale to nevadí. Budou jíné chvíle, prožitky a pocity. Třeba smutné, bolestné, milující, nadšené, bojácné, unavené nebo jen plynoucí. To vše je život. A po létě vždy přichází podzim a po zimě jaro. 

Koukněte se z okna.


Oblíbené příspěvky