Jak zvládnout šestinedělí

 

Je to už mnoho let, kdy jsem poprvé začala mluvit o důležitosti šestinedělí a jakým způsobem uchopit péči o sebe, v tomto jedinečném čase. 

Dokonce jsem měla přednášky, které se jmenovaly Šestinedělí jako zdroj síly a léčení! 

To připadalo mnohým ženám podivné a některé z nich si to přišly poslechnout. 

Párkrát jsem se ocitla v bodě, kdy jsem si myslela, že už se tomuto tématu nemusím věnovat. Myslela jsem si, že už jsem o tom mluvila tolikrát a také jsou tu generace jiných, které buď prošly mými semináři nebo si sami našli cestu k tomuto tématu. Často skrz své těžké šestinedělí a přetrvávající nepohodu. 

Nicméně vždy znovu a znovu jsem byla vyváděna z těchto úvah zkušenostmi s mými klientkami. Ať už byly těhotné, právě porodily nebo byly i vícečetnými matkami s touhou -  už to teď udělat jinak, informace neměly a často byly překvapené mým povídáním a praktickými doporučeními. A tak je tomu stále. 

Nové maminky se rodí každý den a posvátných 40 dnů je stále okrajovým tématem.

V kooperaci s A-centrem byl vytvořen audiokurz, který se snaží obsáhnout šestinedělí z mnoha stran. Ode mě tam najdete kapitoly s praktickými doporučeními ohledně výživy, vztahů, odpočinku a náhled, jak vypadá taková péče o novorozenou maminku v tradičních a domorodých kulturách.

                                                                               Klikni na obrázek.


Více také najdete v mých článcích na těchto stránkách a na domorodka-online.cz, kde se dozvíte, jak na hlubokou péči o sebe.

Možná by vás zajímal: Poporodní rituál

Oblíbené příspěvky