Těhotenská péče


Těhotenská masáž

Dobré pro tebe, dobré pro miminko.

Těhotné ženy mívají mnoho symptomů a problémů v těhotenství, které považujeme všeobecně za normální a dané, avšak vůbec tomu tak nemusí být. 

Jestli znáš unavené bolavé nohy, oteklé kotníky, křečové žíly, bolesti zad nebo ti je špatně od žaludku, bolívá tě hlava nebo zadržuješ vodu, těhotenská masáž ti s těmito příznaky může pomoci a dokáže ještě mnohem více. 

Při těhotenské masáži dostane hodně pozornosti těhotenské bříško, tzn. děloha, která se tím vylaďuje a podle jihoamerické tradiční medicíny - když je v souladu děloha, tak je v souladu i miminko.

Ženy, které chodí pravidelně na těhotenskou masáž mívají méně problémový porod, většinou hlásí krátký a lehký porod. Masáž zlepší cirkulaci a uvolní a posílí břišní svaly, které potřebujeme při porodu. Také pomáhá miminku najít tu nejoptimálnější polohu a celkově miminko s maminkou propojuje. Samozřejmě vše závisí na okolnostech, ale už během masáže je jasné, že miminka tento druh doteku milují. 

Kombinuji tradiční masáž Mizan therapy (oficiální stránky zde) a tradiční mexickou masáž manteada, při které se používají tradiční ručně tkané šátky - reboza. Ta celkově zklidňuje a uvádí celou kostru a tělo do souladu. 

První setkání trvá 2 hodiny a stojí 1500 Kč, každé další stojí 1000 Kč (cca 90 min).

Balíček tří masáží stojí 3200Kč.
Předporodní rituál

je událostí, kde nastávající maminka může spočinout v pozornosti a péči ostatních žen, které ji přišly podpořit a nabídnout svůj podíl moudrosti nebo jen svou přítomnost.

Tento rituál je v mnoha podobách součástí každé kultury na světě. Porod je veledůležitou zkušeností na cestě životem a její absolvování určuje náš pocit ze sebe i z mateřství. Ženy, které oslaví své brzy narozené dítě i dají průchod svým strachům, mají při porodu vědomí si vlastní síly.

Je jen málo věcí tak důležitých, v životě ženy, jako sdílení, pocit podpory a komunity. Často ji hledáme u partnera. Avšak ženská podpora a sesterství mají úplně jiné kvality, které když kultivujeme, tak nám přinášejí i větší mír do vztahu s mužem.  Zároveň je to tak přirozené. Vždy to tak bylo. Už si na to i my (západní ženy), začínáme rozvzpomínávat.

Celé je to především oslava, společenská událost a vyjádření podpory nastávající mamince.


Rituál může mít různý průběh. Vždy předchází domluva s konkrétní ženou.

Často je součástí: 

uctění maminky, 

masáž, 

navázání porodní pentle nebo náramku, 

malování hennou na bříško,

zpěv, 

sdílení,

květiny


Událost trvá přibližně 3 hodiny. Délka se odvíjí podle přání.


Jakou já v tom budu mít úlohu?

Vyslechnout přání, naladit se na situaci. Být průvodkyní, která drží strukturu události i plyne v jeho toku.


Cena za službu:   2500 Kč 

Je možno využít i dárkového poukazu.


Oblíbené příspěvky

Obrázek

Ženská napářka