Cykličnost ženského tělaJen tak si tu žijeme, vstáváme podle budíku a žijeme podle pracovního plánu nebo rytmu našich dětí.
Věděly jste ale, jak úzce jsme spjaty s planetárními cykly?
Žádná z nás by tu bez toho nebyla. Jsme narozeny díky cykličnosti našich matek.

Cyklus Měsíce trvá 29 a půl dne. Stejně tak, jako průměrný menstruační cyklus žen na světě. Ženy, jejichž cyklus je nejblíže 29 a půl dni jsou považované za nejvíce plodné.

Kalendářní rok má 13 měsíčních cyklů. Průměrný věk první menstruace u dívky je 13 rok. Průměrný věk menopauzy je 52 let, což je také počet týdnů v roce. Menstruační cyklus obvykle trvá 4 týdny, jako 4 roční období. Těchto synchronicit je mnohem více, jen my už jsme ztratili nit.

Starověké menstruační kalendáře na kostech nebo kamenech jsou nejstaršími dochovanými kalendáři vůbec. Ženská děloha si od počátku lidské existence udržuje silné napojení na cykly Země, Slunce a Měsíce. Úžasné, že?

V jedné Americké studii z roku 1972 bylo "testováno" dva tisíce žen s nepravidelným cyklem. Více než polovina z nich docílila 29 denního cyklu jen tím, že spaly 3 dny okolo ovulace s rozsvíceným světlem u postele.*

Napojení žen a jejich menstruační cyklus byl v mnoha kulturách braný jako posvátný. A někde to stále ještě žijí . 

Brown, F.A., 1972. The clocks: Timing biological rhythms, American Scientist, vol. 60:756–66; Gauguelin, M., 1978. Wrangle continues of pseudoscientific nature of astrology, New Scientist, Feb. 25; Menaker, W., 1959. Lunar periodicity in human reproduction: A likely unit of biological time, American Journal of Obstetrics and Gynecology, vol. 77(4):904–14; Dewan, E.M., 1967. On the possibility of the perfect rhythm method of birth control by periodic light stimulation, American Journal of Obstetrics and Gynecology, vol. 99(7):1016–19.
Oblíbené příspěvky